O Bir Spor Gönüllüsü; Ahmet Nakkaş

Ospor Gönüllüleri Derneği Kurucu’larından ve Yönetim Kurulu Başkanı… Ahmet Nakkaş “Spor bir toplumda birliği sağlamanın en iyi yolu. Din, dil, ırk ayrımı olmadan bir arada yaşamanın yolu” düşüncesini arkadaşlarıyla paylaşmış. Ve spor gönüllüleri olarak bir dernek çatısı oluşturmuşlar.

Amaçları; haraketsiz bir toplum olan Türkiyeyi hareketlendirmek. Lisanlı sporcu sayısı %2, gönüllü  sayısı % 1,5 olan ülkede zor bir misyonu üstlendiklerinin farkındalar. Spora bakışı değiştirmek.

İnsana yakışır şekilde yaşamak…

“Gençlere daha iyi bir Dünya sorumluluğu herkeste olmalı. Değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. İkilik olan yerde birlik olmaz. Politikalar gelir geçicidir, önemli olan değerlerdir.Madem  insan en değerli varlık, o zaman insana yakışır şekilde Yaşamak gerekiyor.”

“Başarı sürekli olur ise insanı mutlu eder…”

Ahmet Nakkaş, tekstil sektörünün önde gelen isimlerinden, Türkiye Hazır Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) geçmiş dönem başkanı. 80’li yıllarda Türkiye’yi olimpiyatlarda ve dünya yüzme şampiyonalarında temsil etmiş milli yüzücü. /vc_column_text]

Yoğun iş yaşamı nedeniyle spora 12 yıl ara veren Nakkaş, cumhuriyetin ilk milli yüzücülerinden olan babası Nejat Nakkaş’ın da telkinleriyle havuza 48 yaşında geri dönüp “Master” kategorisinde yarışlara katılmaya başladı. Öyle ki geçtiğimiz hafta Budapeşte’de düzenlenen FINA Dünya Masterlar Yüzme Şampiyonası’nda 50-54 yaş kategorisinde mücadele eden milli yüzücü, 132 rakibini geride bırakarak dünya şampiyonu oldu. Nakkaş, 50 ve 100 metre serbestle, 200 metre karışıkta dünya şampiyonası rekoru kırarak altın madalyalara ulaştı.

Nakkaş, 200 metre serbestte ise Avrupa rekorunun yeni sahibi olarak yarışı birinci sırada tamamladı. Cumhuriyetle yaşıt baba Nejat Nakkaş ise Türkiye’nin ilk yüzücülerinden, 1923 doğumlu ve hala sağlığı için yüzüyor.

Post a Comment

#sporgönüllüsüyüz